Zabiegi trychologiczne

Karboksyterapia

dietetyka kliniczna katowice
Kilka informacji

Czym jest karboksyterapia

Historia karboksyterapii sięga lat trzydziestych ubiegłego stulecia kiedy to iniekcje dwutlenkiem węgla stosowane były w leczeniu m.in. chorób układu krążenia, cukrzycy, wrzodów, ran, odleżyn.

 

W latach dziewięćdziesiątych zaczęto stosować karboksyterapię w kosmetologii i medycynie estetycznej w celu niwelowania m.in. rozstępów, cellulitu a także w terapiach łysienia i zmian łuszczycowych. Dwutlenek węgla to naturalny gaz wytwarzany podczas spalania tlenu w trakcie oddychania.

 

Terapia dwutlenkiem węgla polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla za pomącą specjalnego urządzenia. Po zdeponowaniu dwutlenku węgla w tkance zachodzą różnorodne procesy m.in. dochodzi do lokalnego zwiększenia tkankowego przepływu krwi.

 

Tworzą się nowe naczynia krwionośne, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Neowaskularyzacja (tworzenie się naczyń krwionośnych) i rewaskularyzacja (poszerzenie i udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych) prowadzą do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem i zmianami łuszczycowymi.


Zabiegi nie pozostawiają żadnych śladów, co pozwala powrócić do normalnego funkcjonowania i nie wymagają znieczulenia, gdyż wkłucia są praktycznie bezbolesne.

Ważne informacje

wskazania do zabiegu

01

łysienie androgenowe

02

łysienie plackowate

03

Wypadanie włosów

04

łuszczyca

Czas trwania i ilość potrzebnych zabiegów

Ile trwa zabieg

Cała procedura zabiegowa trwa około 30 – 45 minut

Ilość sesji zabiegowych

Ilość zabiegów i częstotliwość zabiegów zależą od indywidualnego przypadku.

Średnio wykonuje się około 15 zabiegów w serii co 10-14 dni.

Urządzenie

Zabieg wykonywany jest przy użyciu urządzenia CARBOregen.

CARBOregen to specjalistyczne urządzenie do karboksyterapii, zaprojektowane i skonstruowane przez polskich inżynierów, lekarzy i kosmetologów i trychologów.

Przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu zostanie przeprowadzony z Tobą szczegółowy wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Do najważniejszych przeciwskazań należą m.in. ciąża, choroba nowotworowa, tendencja do tworzenia się keloidów czy blizn, ostre infekcje, gorączka czy opryszczka.

No items found